ASPI

Z Centrum Informatiky
Přejít na: navigace, hledání

Návod na používání nové síťové instalace elektronických právních předpisů ASPI.

Používání klienta ASPI

Klienta lze spouštět přímo ze sdíleného adresáře na serverech se systémem Novell Netware. Podmínkou je aktivní přihlášení k jednomu z následujících serverů - PF, FSE, FZP, REK, FUUD, SCI. V případě, že nemáte k dispozici uvedené připojení, můžete používat klienta z lokálního disku. V obou případech je server ASPI možné využívat pouze v lokální síti UJEP. Pro využití mimo síť UJEP je nutný VPN přístup.

Používání klienta ASPI ze sdíleného adresáře

Na všech výše uvedených serverech je klient ve sdíleném adresáři T:\programy\AspiCli. Z tohoto adresáře nejprve spusťte soubor aspi_cli.reg, který zajistí vložení registračního klíče a jména serveru do systémového registru Vaší stanice. Pro Windows 7 a 8.x je nutné soubor aspi_cli.reg nejprve zkopírovat na lokální disk a spouštět ho z tohoto místa. Podvrďte úpravu registru. Po úspěšné úpravě registrů, spusťte vlastního klienta - soubor ASPIWIN.EXE. Pro snadné použití můžete vytvořit zástupce tohoto souboru na pracovní ploše.

Používání klienta ASPI z lokálního adresáře

Stáhněte instalační balíček klienta verze (8.9.1.9200)- aktualizace k 1.2.2023 a nainstalujte klienta na svůj počítač. Pokud používáte takto naistalovaného klienta, je nutné občas zkontrolovat na této stránce, zda není k dispozici nová verze. Pokud tomu tak bude, je třeba klienta přeinstalovat (opět jen spuštěním samoinstalačního balíčku, není třeba starého klienta nejprve odinstalovat).